C0805C562K5RACTU
- 型號描述:
5600 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 5600PF 50V X7R 0805
- 型號:
- C0805C562K5RACTU
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Capacitance
- 5600 pF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Bypass, Decoupling
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.88mm)