C0805C475K8RACAUTO7210
- 型號描述:
4.7 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 4.7UF 10V X7R 0805
- 型號:
- C0805C475K8RACAUTO7210
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 10V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive, Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.055" (1.40mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 4.7 µF