首頁 > KEMET代理商 > C0805C472F2GECAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
C0805C472F2GECAUTO
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 200V 4700pF C0G 0805 1% AEC-Q200
型號:
C0805C472F2GECAUTO
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±1%
Lead Style
Features
Low ESL, Low ESR
Voltage - Rated
200V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, ESD Protection
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)
Failure Rate
Capacitance
4700 pF