C0805C470JAGACTU
- 型號描述:
47 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0805
- 型號:
- C0805C470JAGACTU
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Capacitance
- 47 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 250V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Low ESL
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.88mm)