C0805C223F5GEC7210
- 型號描述:
0.022 μF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CAP CER 0805 22NF 50V C0G 1%
- 型號:
- C0805C223F5GEC7210
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Capacitance
- 0.022 µF
- Tolerance
- ±1%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Low ESL, Low ESR
- Ratings
- Applications
- ESD Protection
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.047" (1.20mm)