C0805C182J2GACAUTO
- 型號描述:
1800 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CAP CER 1800PF 200V C0G/NP0 0805
- 型號:
- C0805C182J2GACAUTO
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 200V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.88mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1800 pF