C0805C180F3HACAUTO
- 型號描述:
18 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 0805 18PF 25V ULTRA STAB
- 型號:
- C0805C180F3HACAUTO
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Low ESL, High Temperature
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- X8R
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.88mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 18 pF