C0805C154K3RACTU
- 型號描述:
0.15 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0805
- 型號:
- C0805C154K3RACTU
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.88mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.15 µF