C0805C102JDRACAUTO
- 型號描述:
1000 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 1000PF 1KV X7R 0805
- 型號:
- C0805C102JDRACAUTO
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Capacitance
- 1000 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 1000V (1kV)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Low ESL, High Voltage
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive, Bypass, Decoupling
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.055" (1.40mm)