C0805C101FCGACTU
- 型號描述:
100 pF ±1% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CAP CER SMD 0805 100PF COG 500V
- 型號:
- C0805C101FCGACTU
- 品牌:
- KEMET
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2500
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±1%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, High Voltage
- Voltage - Rated
- 500V
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.055" (1.40mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 100 pF