C0603X332K5RECAUTO7411
- 型號描述:
3300 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
FT-CAP3300PF 50.0V
- 型號:
- C0603X332K5RECAUTO7411
- 品牌:
- KEMET
- 點擊查看即時庫存
起訂量:15000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive, Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive, ESD Protection
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.034" (0.87mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 3300 pF