首頁 > KEMET代理商 > C0603X221J1HACAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
C0603X221J1HACAUTO
型號描述:
220 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 0603 220PF 100V ULTRA ST
型號:
C0603X221J1HACAUTO
品牌:
KEMET
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Tolerance
±5%
Lead Style
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated
100V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
X8R
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)
Failure Rate
Capacitance
220 pF