首頁 > KEMET代理商 > C0603X105J4RACAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
C0603X105J4RACAUTO
型號描述:
1 μF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 0603 1UF 16V X7R 5%
型號:
C0603X105J4RACAUTO
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
16V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)
Failure Rate
Capacitance
1 µF