首頁 > KEMET代理商 > C0603X103J3GACAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
C0603X103J3GACAUTO
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 25V 0.01uF C0G 0603 5% Flex AEC-Q200
型號:
C0603X103J3GACAUTO
原廠包裝量:
4000
Tolerance
±5%
Lead Style
Features
Low ESL, Soft Termination
Voltage - Rated
25V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)
Failure Rate
Capacitance
10000 pF