C0603X102F3GACAUTO
- 型號描述:
1000 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CAP CER 1000PF 25V C0G/NP0 0603
- 型號:
- C0603X102F3GACAUTO
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±1%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, Soft Termination
- Voltage - Rated
- 25V
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive, Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.95mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1000 pF