首頁 > KEMET代理商 > C0603X102F3GACAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
C0603X102F3GACAUTO
型號描述:
1000 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CAP CER 1000PF 25V C0G/NP0 0603
型號:
C0603X102F3GACAUTO
品牌:
KEMET
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Tolerance
±1%
Lead Style
Features
Low ESL, Soft Termination
Voltage - Rated
25V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)
Failure Rate
Capacitance
1000 pF