首頁 > KEMET代理商 > C0603C560K8HACTU
影像僅供參考,以產品規格為準
C0603C560K8HACTU
型號描述:
56 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 56PF 10V X8R 0603
型號:
C0603C560K8HACTU
原廠包裝量:
起訂量:36000 倍增量:1
Capacitance
56 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10V
Temperature Coefficient
X8R
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Features
Low ESL, High Temperature
Ratings
Applications
General Purpose
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)