C0603C152K5GACTU
- 型號描述:
1500 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0603
- 型號:
- C0603C152K5GACTU
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.034" (0.87mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1500 pF