首頁 > KEMET代理商 > C0603C105K8RACAUTO7411
影像僅供參考,以產品規格為準
C0603C105K8RACAUTO7411
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 10 Vol 1 uF 0603 X7R 10 % AECQ200
型號:
C0603C105K8RACAUTO7411
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
15000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
10V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Bypass, Decoupling
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)
Failure Rate
Capacitance
1 µF