首頁 > KEMET代理商 > C0603C101J1HACAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
C0603C101J1HACAUTO
型號描述:
100 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 0603 100PF 100V ULTRA ST
型號:
C0603C101J1HACAUTO
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
Features
Low ESL, High Temperature
Voltage - Rated
100V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
X8R
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)
Failure Rate
Capacitance
100 pF