C0402C273K4RACTU
- 型號描述:
0.027 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 0.027UF 16V X7R 0402
- 型號:
- C0402C273K4RACTU
- Capacitance
- 0.027 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Bypass, Decoupling
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)