C0402C222F3GECAUTO
- 型號描述:
2200 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
CAP CER 0402 2.2NF 25V C0G 1%
- 型號:
- C0402C222F3GECAUTO
- 品牌:
- KEMET
- 點擊查看即時庫存
起訂量:10000
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 2200 pF
- Tolerance
- ±1%
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Low ESL, Low ESR
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive, ESD Protection
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)