首頁 > KEMET代理商 > C0402C112K8HACTU
影像僅供參考,以產品規格為準
C0402C112K8HACTU
型號描述:
1100 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 1100PF 10V X8R 0402
型號:
C0402C112K8HACTU
原廠包裝量:
起訂量:30000 倍增量:1
Capacitance
1100 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10V
Temperature Coefficient
X8R
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Features
Low ESL, High Temperature
Ratings
Applications
General Purpose
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)