C0402C102K3RAC7411
- 型號描述:
1000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 1000PF 25V X7R 0402
- 型號:
- C0402C102K3RAC7411
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Capacitance
- 1000 pF