首頁 > KEMET代理商 > A785MW227M1HLAS015
影像僅供參考,以產品規格為準
A785MW227M1HLAS015
型號描述:
有機聚合鋁電容器 50V 220uF SMD 150C ESR=15mOhms AEC-Q200
型號:
A785MW227M1HLAS015
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
250
起訂量:1 倍增量:1
Type
Hybrid
Capacitance
220 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
15mOhm
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 150°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Features
Ripple Current @ Low Frequency
792 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.6 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)