首頁 > KEMET代理商 > A765KN567M0JLAE012
影像僅供參考,以產品規格為準
A765KN567M0JLAE012
型號描述:
560 μF 6.3 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 12mOhm 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM POLY 560UF 20% 6.3V SMD
型號:
A765KN567M0JLAE012
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Type
Polymer
Capacitance
560 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
12mOhm
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ratings
Applications
General Purpose
Features
Ripple Current @ Low Frequency
250 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
5 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)