VPDP302G331K1GV001E
- 型號描述:
330 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
CAP CER 330PF 3KV C0G/NP0 1808
- 型號:
- VPDP302G331K1GV001E
- 品牌:
- Johanson Dielectrics Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 3000V (3kV)
- Package / Case
- 1808 (4520 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.185" L x 0.080" W (4.70mm x 2.03mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- SMPS Filtering
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.085" (2.16mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 330 pF