VPDD202W102K1GV001E
- 型號描述:
1000 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1206
- 型號:
- VPDD202W102K1GV001E
- 品牌:
- Johanson Dielectrics Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 2000V (2kV)
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.125" L x 0.062" W (3.18mm x 1.57mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- SMPS Filtering
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.067" (1.70mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1000 pF