SCDP502W471K4GV001E
- 型號描述:
470 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
CAP CER 470PF 250VAC X7R 1808
- 型號:
- SCDP502W471K4GV001E
- 品牌:
- Johanson Dielectrics Inc.
數量:
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 250VAC
- Package / Case
- 1808 (4520 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.185" L x 0.080" W (4.70mm x 2.03mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Ratings
- X1, Y2
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.085" (2.16mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 470 pF