EMDD101W104M1GV001E
- 型號描述:
0.1 μF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
- 型號:
- EMDD101W104M1GV001E
- 品牌:
- Johanson Dielectrics Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Low ESL (X2Y)
- Voltage - Rated
- 100V
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.124" L x 0.063" W (3.15mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.050" (1.27mm)
- Capacitance
- 0.1 µF