EMCT101W103M1GV001E
- 型號描述:
10000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
- 型號:
- EMCT101W103M1GV001E
- 品牌:
- Johanson Dielectrics Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Low ESL (X2Y)
- Voltage - Rated
- 100V
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.040" (1.02mm)
- Capacitance
- 10000 pF