XADRP-20V
型號描述:
20 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.098" (2.50mm)
CONN RCPT HSG 20POS 2.50MM
型號:
XADRP-20V
品牌:
JST Sales America Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Receptacle
Contact Type
Female Socket
Number of Positions
20
Pitch
0.098" (2.50mm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.098" (2.50mm)
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Contact Termination
Crimp
Fastening Type
Latch Lock
Color
Natural
Features
Insulation Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C