首頁 > JST Commercial代理商 > SM16B-NSHDZS-TF
影像僅供參考,以產品規格為準
SM16B-NSHDZS-TF
型號描述:
Connector Header Surface Mount, Right Angle 16 position 0.039" (1.00mm)
集管和線殼 NSHD HEADER (SMT/SIDE TYPE)
型號:
SM16B-NSHDZS-TF
品牌:
JST Commercial
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Header
Contact Type
Male Pin
Pitch - Mating
0.039" (1.00mm)
Number of Positions
16
Number of Rows
2
Row Spacing - Mating
Number of Positions Loaded
All
Style
Board to Cable/Wire
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Termination
Solder
Fastening Type
Push-Pull
Contact Length - Mating
Contact Length - Post
Overall Contact Length
Insulation Height
0.236" (6.00mm)
Contact Shape
Rectangular
Contact Finish - Mating
Tin
Contact Finish Thickness - Mating
Contact Finish - Post
Tin
Contact Material
Copper Alloy
Insulation Material
Polyamide (PA), Nylon
Features
Solder Retention
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Insulation Color
Ivory
Current Rating (Amps)
1A