SM12B-PASS-TBT
- 型號描述:
Connector Header Surface Mount, Right Angle 12 position 0.079" (2.00mm)
CONN HEADER SMD R/A 12POS 2MM
- 型號:
- SM12B-PASS-TBT
- 品牌:
- JST Sales America Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Pick and Place, Solder Retention
- Connector Type
- Header
- Voltage Rating
- 250V
- Current Rating (Amps)
- 3A
- Mounting Type
- Surface Mount, Right Angle
- Number of Positions
- 12
- Number of Rows
- 1
- Style
- Board to Cable/Wire
- Operating Temperature
- -25°C ~ 85°C
- Contact Type
- Male Pin
- Fastening Type
- Locking Ramp
- Number of Positions Loaded
- All
- Termination
- Solder
- Ingress Protection
- Material Flammability Rating
- UL94 V-0
- Contact Material
- Copper Alloy
- Insulation Color
- Natural
- Pitch - Mating
- 0.079" (2.00mm)
- Contact Finish - Mating
- Tin
- Contact Finish Thickness - Mating
- Contact Finish - Post
- Tin
- Contact Shape
- Square
- Contact Length - Post
- Insulation Height
- 0.224" (5.69mm)