SFPS-41T-187-8
型號描述:
0.187" (4.75mm) Quick Connect Female 16-22 AWG Crimp Connector Non-Insulated
CONN QC RCPT 16-22AWG .187 CRIMP
型號:
SFPS-41T-187-8
品牌:
JST Sales America Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Gender
Female
Contact Finish
Tin
Color
Mounting Type
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Wire Gauge
16-22 AWG
Insulation
Non-Insulated
Terminal Type
Angled - 90°, Flag
Length - Overall
Termination
Crimp
Tab Thickness
0.031" (0.79mm)
Tab Width
0.187" (4.75mm)
Tab Length
0.248" (6.30mm)