首頁 > JST Commercial代理商 > SFPS-41T-187-8
影像僅供參考,以產品規格為準
SFPS-41T-187-8
型號描述:
終端 RS CONTACT
型號:
SFPS-41T-187-8
品牌:
JST Commercial
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Gender
Female
Contact Finish
Tin
Color
Mounting Type
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Wire Gauge
16-22 AWG
Insulation
Non-Insulated
Terminal Type
Angled - 90°, Flag
Length - Overall
Termination
Crimp
Tab Thickness
0.031" (0.79mm)
Tab Width
0.187" (4.75mm)
Tab Length
0.248" (6.30mm)