S24B-PUDSS-1
型號描述:
Connector Header Through Hole, Right Angle 24 position 0.079" (2.00mm)
CONN HEADER R/A 24POS 2MM
型號:
S24B-PUDSS-1
品牌:
JST Sales America Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tray
Features
Board Guide
Connector Type
Header
Voltage Rating
250V
Current Rating (Amps)
3A
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Number of Positions
24
Number of Rows
2
Style
Board to Cable/Wire
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Contact Type
Male Pin
Fastening Type
Latch Holder
Number of Positions Loaded
All
Termination
Solder
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Contact Material
Copper Alloy
Insulation Color
Natural
Pitch - Mating
0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating
Tin
Contact Finish Thickness - Mating
Contact Finish - Post
Tin
Contact Shape
Square
Contact Length - Post
0.118" (3.00mm)
Insulation Height
0.335" (8.51mm)
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length
Insulation Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled
Row Spacing - Mating
0.079" (2.00mm)