S10B-ZR-SM4A-TF
型號描述:
Connector Header Surface Mount, Right Angle 10 position 0.059" (1.50mm)
CONN HEADER SMD R/A 10POS 1.5MM
型號:
S10B-ZR-SM4A-TF
品牌:
JST Sales America Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Solder Retention
Connector Type
Header
Voltage Rating
50V
Current Rating (Amps)
1A
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions
10
Number of Rows
1
Style
Board to Cable/Wire
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Contact Type
Male Pin
Fastening Type
Detent Lock
Number of Positions Loaded
All
Termination
Solder
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Contact Material
Brass
Insulation Color
Natural
Pitch - Mating
0.059" (1.50mm)
Contact Finish - Mating
Tin
Contact Finish Thickness - Mating
Contact Finish - Post
Tin
Contact Shape
Circular
Contact Length - Post
Insulation Height
0.146" (3.70mm)