NSHR-14V-S
型號描述:
14 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.039" (1.00mm)
CONN RCPT HSG 14POS 1.00MM
型號:
NSHR-14V-S
品牌:
JST Sales America Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Receptacle
Contact Type
Female Socket
Number of Positions
14
Pitch
0.039" (1.00mm)
Number of Rows
1
Row Spacing
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Contact Termination
Crimp
Fastening Type
Latch Lock
Color
Natural
Features
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C