BM14B-ZPDSS-TF
型號描述:
Connector Header Surface Mount 14 position 0.059" (1.50mm)
CONN HEADER SMD 14POS 1.5MM
型號:
BM14B-ZPDSS-TF
品牌:
JST Sales America Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Solder Retention
Connector Type
Header
Voltage Rating
100V
Current Rating (Amps)
2A
Mounting Type
Surface Mount
Number of Positions
14
Number of Rows
2
Style
Board to Cable/Wire
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Contact Type
Outer Shroud Contact
Fastening Type
Locking Ramp
Number of Positions Loaded
All
Termination
Solder
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Contact Material
Copper Alloy
Insulation Color
Natural
Pitch - Mating
0.059" (1.50mm)
Contact Finish - Mating
Tin-Lead
Contact Finish Thickness - Mating
Contact Finish - Post
Tin-Lead
Contact Shape
Rectangular
Contact Length - Post
Insulation Height
0.219" (5.56mm)