首頁 > JST Sales America Inc.代理商 > BM14B-GHS-TBT(LF)(SN)(N)
影像僅供參考,以產品規格為準
BM14B-GHS-TBT(LF)(SN)(N)
型號描述:
Connector Header Surface Mount 14 position 0.049" (1.25mm)
CONN HEADER SMD 14POS 1.25MM
型號:
BM14B-GHS-TBT(LF)(SN)(N)
品牌:
JST Sales America Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Pick and Place, Solder Retention
Connector Type
Header
Voltage Rating
50V
Current Rating (Amps)
1A
Mounting Type
Surface Mount
Number of Positions
14
Number of Rows
1
Style
Board to Cable/Wire
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Contact Type
Outer Shroud Contact
Fastening Type
Locking Ramp
Number of Positions Loaded
All
Termination
Solder
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Contact Material
Phosphor Bronze
Insulation Color
Natural
Pitch - Mating
0.049" (1.25mm)
Contact Finish - Mating
Tin
Contact Finish Thickness - Mating
Contact Finish - Post
Tin
Contact Shape
Rectangular
Contact Length - Post
Insulation Height
0.159" (4.05mm)