20FMN-SMT-A-TF
型號描述:
20 Position FFC Connector Contacts, Top 0.039" (1.00mm) Surface Mount, Right Angle
CONN FFC TOP 20POS 1MM R/A
型號:
20FMN-SMT-A-TF
品牌:
JST Sales America Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Low Insertion Force (LIF)
Contact Finish
Tin
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions
20
Pitch
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Termination
Solder
Height Above Board
0.118" (3.00mm)
Locking Feature
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Actuator Material
Contact Material
Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness
0.30mm