首頁 > JAM代理商 > SEW40-12WSBBL
影像僅供參考,以產品規格為準
SEW40-12WSBBL
型號描述:
Connector Header Through Hole 12 position 0.156" (3.96mm)
WAFER FOR SEW CONNECTOR
型號:
SEW40-12WSBBL
Pitch - Mating
0.156" (3.96mm)
Number of Positions
12
Row Spacing - Mating
0.276" (7.00mm)
Contact Length - Post
0.142" (3.60mm)
Overall Contact Length
Insulation Height
0.504" (12.80mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Insulation Color
Blue
Current Rating (Amps)
7A