首頁 > JAM代理商 > SEW40-12WSBBK
影像僅供參考,以產品規格為準
SEW40-12WSBBK
型號描述:
Connector Header Through Hole 12 position 0.156" (3.96mm)
HOUSING FOR SEW CONNECTOR
型號:
SEW40-12WSBBK
品牌:
JAM
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Header
Contact Type
Male Pin
Pitch - Mating
0.156" (3.96mm)
Number of Positions
12
Number of Rows
2
Row Spacing - Mating
0.276" (7.00mm)
Number of Positions Loaded
All
Style
Board to Cable/Wire
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Mounting Type
Through Hole
Termination
Solder
Fastening Type
Detent Lock
Contact Length - Mating
Contact Length - Post
0.142" (3.60mm)
Overall Contact Length
Insulation Height
0.504" (12.80mm)
Contact Shape
Square
Contact Finish - Mating
Tin
Contact Finish Thickness - Mating
Contact Finish - Post
Tin
Contact Material
Brass
Insulation Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled
Features
Board Guide
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Insulation Color
Black
Current Rating (Amps)
7A