SRCN6A25-16S
- 型號描述:
16 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup
CONN PLUG FMALE 16P SOLDER CUP
- 型號:
- SRCN6A25-16S
- 品牌:
- JAE Electronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Bulk
- Features
- Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
- Connector Type
- Plug, Female Sockets
- Color
- Silver
- Voltage Rating
- 250VAC, 350VDC
- Current Rating (Amps)
- 10A
- Mounting Type
- Free Hanging (In-Line)
- Shielding
- Number of Positions
- 16
- Orientation
- N (Normal)
- Shell Size - Insert
- Operating Temperature
- -25°C ~ 85°C
- Fastening Type
- Threaded
- Termination
- Solder Cup
- Ingress Protection
- Cable Opening
- 0.669" (17.00mm)