PS-40PE-D4LT1-LP1
- 型號描述:
Connector Header Through Hole, Right Angle 40 position 0.100" (2.54mm)
CONN HEADER R/A 40POS 2.54MM
- 型號:
- PS-40PE-D4LT1-LP1
- 品牌:
- JAE Electronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Connector Type
- Header
- Contact Type
- Male Pin
- Pitch - Mating
- 0.100" (2.54mm)
- Number of Positions
- 40
- Number of Rows
- 2
- Row Spacing - Mating
- 0.100" (2.54mm)
- Number of Positions Loaded
- All
- Style
- Board to Cable/Wire
- Shrouding
- Shrouded - 4 Wall
- Mounting Type
- Through Hole, Right Angle
- Termination
- Solder
- Fastening Type
- Latch Lock/Eject Hooks
- Contact Length - Mating
- 0.236" (6.00mm)
- Contact Length - Post
- 0.110" (2.79mm)
- Overall Contact Length
- Insulation Height
- 0.354" (9.00mm)