N/MS3102A24-28S
- 型號描述:
24 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Interconnect Circular
- 型號:
- N/MS3102A24-28S
- 品牌:
- JAE Electronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Connector Type
- Receptacle, Female Sockets
- Number of Positions
- 24
- Shell Size - Insert
- Shell Size, MIL
- Mounting Type
- Panel Mount
- Mounting Feature
- Flange
- Termination
- Solder Cup
- Fastening Type
- Threaded
- Orientation
- N (Normal)
- Primary Material
- Metal
- Shell Material
- Aluminum Alloy
- Shell Finish
- Zinc
- Contact Finish - Mating
- Silver
- Color
- Black
- Ingress Protection
- Material Flammability Rating
- Features
- Shielding
- Unshielded
- Current Rating (Amps)
- 13A
- Voltage Rating
- 200VAC, 250VDC
- Cable Opening
- 1.532" (38.91mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C