IL-WX-14S-VF-B-E1000E
- 型號描述:
14 Position Receptacle Connector 0.031" (0.80mm) Surface Mount Tin
CONN RCPT 14POS 0.031 TIN SMD
- 型號:
- IL-WX-14S-VF-B-E1000E
- 品牌:
- JAE Electronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Connector Type
- Receptacle
- Contact Type
- Forked
- Style
- Board to Board
- Number of Positions
- 14
- Number of Positions Loaded
- All
- Pitch - Mating
- 0.031" (0.80mm)
- Number of Rows
- 2
- Row Spacing - Mating
- 0.059" (1.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Termination
- Solder
- Fastening Type
- Push-Pull
- Contact Finish - Mating
- Tin
- Contact Finish Thickness - Mating
- Insulation Color
- Black
- Insulation Height
- 0.128" (3.25mm)
- Contact Length - Post
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Material Flammability Rating
- UL94 V-0
- Contact Finish - Post
- Mated Stacking Heights
- 4.5mm
- Ingress Protection
- Features
- Solder Retention
- Current Rating (Amps)
- 0.5A