IXBH16N170
型號描述:
IGBT 1700 V 40 A 250 W Through Hole TO-247AD
型號:
IXBH16N170
品牌:
Ixys Corporation
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:5 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-247-3
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type
Standard
Reverse Recovery Time (trr)
1.32 µs
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
3.3V @ 15V, 16A
Supplier Device Package
TO-247AD
IGBT Type
Td (on/off) @ 25°C
Switching Energy
Test Condition
Gate Charge
72 nC
Current - Collector (Ic) (Max)
40 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1700 V
Current - Collector Pulsed (Icm)
120 A
Power - Max
250 W