VMP-R500-1.0-U
型號描述:
500 mOhms ±1% 3W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
RESISTOR - ISA-PLAN SHUNT, 0.5,
型號:
VMP-R500-1.0-U
品牌:
Isabellenhuette USA
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
3W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient
20ppm/°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Composition
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
2010
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Resistance
500 mOhms